Noi obiective îndeplinite - Parohia Chițoveni

Restaurare Iunie 6, 2021

SLAVĂ LUI DUMNEZEU PENTRU TOATE!

Hristos a înviat!

Iubiți credincioși,

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, în primăvara acestui an am reușit să mai împlinim câteva obiective, pe care ni le-am propus încă de anul trecut.

I. Obiective îndeplinite:

1. Racordare la centrala termică - CASA PAROHIALĂ;

2. Construire anexă pentru păsări ;

3. Refacere fațadă anexă bucătărie - CASA PAROHIALĂ;

4. Instalare ferestre și uși tip Termopan - CASA PRAZNICALĂ;

5. Rafacere pereți interior și instalație electrică - CASA PRAZNICALĂ;

6. În ceea ce privește CONSOLIDAREA BISERICII, s-a executat prima centură de la cota 0. Deasemenea, am reușit să achiziționăm o parte din materialele principale necesare : FIER BETON, CIMENT, LEMN, TABLĂ.

II. Obiective de îndeplinit:

1. IZOLARE CASĂ PAROHIALĂ - Lucrările încep în data de 14 iunie 2021. Mulțumim anticipat celor care ne vor ajuta la această lucrare;

2. ANEXĂ DEPOZITARE LEMNE;

3. EXTINDEREA CASEI PRAZNICALE ȘI REFACEREA ACOPERIȘULUI;

4. CONSOLIDAREA, REFACEREA ACOPERIȘULUI ȘI REPICTAREA BISERICII - LUCRĂRILE se reiau în LUNA AUGUST.

Mulțumim tuturor celor care au contribuit la îndeplinirea acestor obiective:

- Primăria Orașului Flămânzi;

- Consiliului Parohial;

- Enoriașilor parohiei care au ajutat financiar și prin muncă fizică, precum și tuturor donatorilor din afara acesteia.

Rugăm pe Sf. M. Mc. Dimitrie și Sf. Mc. Haralambie - ocrotitorii parohiei noastre - să mijlocească pentru a noastră mântuire.

Cu aleasă prețuire,

Pr. Vasile Pașcău