1 Iunie - Ziua copilului sărbătorită în Parohia Chițoveni

1 Iunie 2022

Hristos S-a Înălțat!

În ziua de 1 iunie 2022, copiii din Parohia Chițoveni au avut o zi pe cinste.

Astfel, cu mic cu mare, ne-am adunat în jurul orei 16:00 pentru a ne ruga împreună la Slujba Vecerniei. După slujbă, copiii au fost miruiți și au primit în dar câte o iconiță. În continuare, moderatorul evenimentului, Dl. Dolhescu Ioan - dascălul parohiei / împreună cu câțiva tineri voluntari din parohie, ajutați și de  Doamna preoteasă Cristina, i-au împărțit pe grupe de vârste și au început desfășurarea activităților educative, recreative și de divertisment. Între timp, în mici pauze au gustat câte o prăjitură și au servit câte un pahar cu suc. Momentul culminant din această seară, și anume vizionarea unui film, nu a fost posibil datorită unor probleme tehnice.

La sfârșit copiii au fost foarte fericiți, mulțumind Bunului Dumnezeu pentru această zi binecuvântată, dar și celor implicați în desfășurarea evenimentului.

ÎNTRU MULȚI, FERICIȚI ȘI BINECUVÂNTAȚI ANI, COPII!