1 IUNIE 2024 - Ziua Copilului sărbătorită în Parohia Chițoveni - Ediția a II- a

1 Iunie 2024

HRISTOS A ÎNVIAT!

În după-amiaza zilei de 1 iunie 2024, cu ocazia Zilei Copilului, copiii Parohiei Chițoveni s-au adunat în curtea bisericii din sat, unde au trăit clipe minunate de veselie. Astfel, evenimentul a debutat cu o împreună-rugăciune de binecuvântare în biserica parohiei, iar după ce copiii au fost miruiți, am ieșit cu toții să luăm parte la activități pline de bucurie, iar aici imaginile vorbesc de la sine. O multitudine de jocuri interactive, film, piazza, sucul, cireșele și dulciurile sunt lucrurile care au facut această zi de neuitat pentru cei mici. La final au fost foarte fericiți, dar și obosiți, afirmând că abia așteaptă următoarea întălnire.

Alese mulțumiri tuturor celor care s-au implicat în buna desfășurare a acestei activități dedicată copiilor.