Tabăra veseliei - Ediția a III- a - Parohia Chițoveni

9 Septembrie 2023

TABĂRA VESELIEI ediția a III- a - Parohia "Sf. Mare Mc. Dimitrie" Chițoveni

În data de 09.09.2023 s-a desfășurat în parohia noastră evenimentul ”Tabăra veseliei”. Încă de dimineață a fost prezentă o echipă cu o autospecială de intervenție de la ISU Botoșani - filiala Flămânzi, care ne-a prezentat echipamentele din dotare și ne-a informat cum trebuie intervenit în situațiile speciale sau periculoase.

Am săvârșit slujba de binecuvântare la începerea noului an școlar, iar în continuare ne-am simțit bine prin jocuri interactive, desen și lucru pe echipe.

De asemenea, copiii au luat parte și la o cateheză unde au aflat ce este o icoană, cum ia naștere aceasta și de ce ne închinăm la ea.

Ziua a culminat cu focul de tabără și delicioasa pizza.

Copiii au fost foarte bucuroși și entuziasmați de această zi minunată petrecută în parohia noastră.

Mulțumim tuturor persoanelor implicate în buna organizare, Bunul Dumnezeu să le răsplătească osteneala.

POZELE VORBESC DE LA SINE.

Doamne ajută!